“Tineri angajati în a reuși profesional!” este un proiect educativ derulat in perioada aprilie-iunie în cadrul Colegiului Tehnic de Comunicații “N.V.Karpen” din Bacău care are ca scop pregătirea elevilor în vederea susținerii unui interviu real de angajare.  Proiectul cuprinde 12 activități. În momentul de fata am ajuns la activitatea cu numarul 10, ceea ce inseamnă că elevii au trecut deja prin etapele de autocunoaștere, marketing personal și selecție. Elevii care au trecut de etapa selecției au participat vineri la o activitate pe tema “Comunicarea profesională” susținută de prof. consilier școlar Anca Stamatachi, reprezentant al partenerului de proiect, respectiv  Centrul Județean de Resurse si Asistență Educațională Bacău.

 Activitățile au fost atractive și le-au captat atenția și interesul elevilor.

Fotografiile de mai jos sunt grăitoare în acest sens: