Odată cu venirea primăverii, în școlile băcăuane a început să răsară și ghiocelul speranței. Asta am vazut și astăzi când am mers la copiii de clasa a VIII-a și le-am prezentat oferta educațională, adică ce pot învăța și unde pot ajunge după terminarea liceului sau a școlii profesionale.

Și în momentul în care ei se identificau cu anumite specializări ca electronist, ospătar, frizer, economist etc. le vedeai licărirea din ochi. Acea sclipire care îți dă speranța că DA, știu ce vreau – și asta îmi place – ȘI ASTA o să fac în viitor!

CARAVANA KARPEN a prezentat oferta la școlile gimnaziale din Enăcheşti, Tescani, din Bereşti-Tazlău și din Turluianu. Vă mulțumim că ne-ați primit în școlile voastre și în inima voastră! PROMITEM să nu vă dezamăgim!

NE VEDEM LA ÎNSCRIERI! MULT SUCCES LA EXAMEN!