Astăzi, 11 ianuarie 2016, este prima zi de școală din anul 2016, după vacanța de iarnă (19 decembrie 2015-10 ianuarie 2016). Semestrul I al anului școlar 2015-2016 se va finaliza la data de 5 februarie 2016 (vineri).  Conducerea colegiului profită de această ocazie pentru a transmite elevilor de la Colegiul Tehnic de Comunicații Nicolae Vasilescu-Karpen Bacău succes în activitatea educațională cu speranța că, și în anul 2016, vor exista bucurii, reușite și roade bogate. Și în anul 2016, Jurnal de Karpen își propune să fie alături de tine și să îți prezinte activitățile organizate în cadrul colegiului.

Profităm de acest moment pentru a vă reaminti că prezența în mediul online a colegiului este diversificată. Astfel te invităm să ne vizitezi pe principalele rețele de socializare:

Te invităm să ne vizitezi pe rețele de socializare favorite și apreciezi postările noastre (like, share, comment) pentru a ne oferi posibilitatea să postăm de fiecare dată conținut multimedia corespunzător așteptărilor tale. Îți mulțumim că ești alături de noi.