Prima sesiune din acest an [2015] a Examenului Național de Bacalaureat debutează, astăzi, 8 iunie, cu evaluarea competențelor lingvistice de comunicare în limba română (proba A). La Colegiul Tehnic de Telecomunicații Nicolae Vasilescu-Karpen, la această probă, sunt înscriși 173 de elevi. Cadrele didactice ale colegiului sunt alături de elevi. Acum este momentul în care puteți fructifica eforturile depuse în învățământul liceal. Succes!

În intervalul 15-19 iunie va avea loc evaluarea competențelor digitale (proba D). Ciclul probelor orale se încheie cu evaluarea competențelor lingvistice într-o limbă de circulație internaționlaă (proba C).

Actualizare 8 iunie 2015, ora 17:23

  • Calificativele obținute de elevii înscriși la proba A, în urma evaluărilor făcute de către cele 3 comisii, au fost afișate la Avizierul colegiului
  • Din totalul elevilor înscriși la proba A s-au prezentat 172 elevi (1 elev neprezentat)
  • 105 elevi au obținut calificativul Experimentat
  • 65 elevi au obținut calificativul Avansat
  • 2 elevi au obținut calificativul Mediu